Mängd av tävlingar: 91
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2015-10-10 | CISM relay | Yeongju, Dongyang University | M | Poland 2 | dsq | 2 sträcka | 45:04 (11) | ||
2015-10-07 | CISM middle + long | Yeongju, Dongyang University | M | Poland | 1 dag 2 dag | 44:26 (51) 1:55:48 (56) | |||
2014-08-29 | CISM relay | Güssing | M | Poland | 14 | 1:38:43 | 1 sträcka | 31:29 (12) | |
2014-08-26 | CISM middle + long | Güssing | M | Poland | 1 dag 2 dag | 30:52 (26) 1:17:27 (37) | |||
2013-08-31 | CISM relay | Eksjö | M | Poland | 13 | 1:59:16 | 2 sträcka | 38:39 ( 9) | |
2013-08-28 | CISM middle + long | Eksjö | M | Poland | 1 dag 2 dag | 29:06 (28) 1:13:29 (42) | |||
2013-07-13 | WOC relay | Koulurinne | M | Poland | 23 | 2:10:55 | 2 sträcka | 42:56 (22) | |
2013-07-11 | WOC middle qual. | Koljola | M3 | Poland | 18 | 34:11 | |||
2013-07-08 | WOC sprint qual. | Katinkulta, Vokatti | M3 | Poland | 18 | 14:36 | |||
2012-06-13 | CISM relay | Aalborg | M | Poland | 7 | 2:16:42 | 1 sträcka | 47:54 (13) | |
2012-06-10 | CISM middle + long | Aalborg | M | Poland | 1 dag 2 dag | 28:42 (17) 1:19:55 (29) | |||
2011-08-20 | WOC relay | La Féclaz | M | Poland | 19 | 2:28:09 | 2 sträcka | 43:14 (14) | |
2011-08-16 | WOC sprint qualification | Aix-les-Bains | M1 | Poland | 8 | 16:12 | |||
2011-08-16 | WOC sprint final | Chambéry | M | Poland | 45 | 16:04 | |||
2011-08-14 | WOC middle qualification | Saint Francois de Sales | M1 | Poland | 26 | 34:49 | |||
2011-07-22 | CISM relay | Rio de Janeiro | M | Poland | 1 | 2:02:36 | 2 sträcka | 43:03 ( 6) | |
2011-07-19 | CISM middle + long | Rio de Janeiro | M | Poland | 1 dag 2 dag | 26:28 (16) 1:02:50 (18) | |||
2010-08-20 | CISM relay | Kongsberg | M | Poland | 15 | 2:07:43 | 3 sträcka | 41:35 (11) | |
2010-08-17 | CISM middle + long | Kongsberg | M | Poland | 1 dag 2 dag | 28:49 (35) 1:14:40 (33) | |||
2010-08-15 | WOC relay | Granåsen Ski Centre, Trondheim | M | Poland | 14 | 2:23:28 | 2 sträcka | 1:00:33 (23) | |
2010-08-14 | WOC middle final | Granåsen Ski Centre, Trondheim | M | Poland | 40 | 40:01 | |||
2010-08-09 | WOC middle qualification | Jervskogen Ski Centre, Trondheim | M3 | Poland | 5 | 25:53 | |||
2010-08-08 | WOC sprint qualifications | Sverresborg | M1 | Poland | 14 | 16:24 | |||
2010-08-08 | WOC sprint final | Trondheim Town Square | M | Poland | 42 | 18:34 | |||
2009-09-19 | CISM relay | Viitka | M | Poland | 7 | 2:04:14 | 1 sträcka | 41:37 ( 8) | |
2009-09-16 | CISM long + middle | Vastseliina | M | Poland | 1 dag 2 dag | 1:27:58 (28) 34:34 (51) | |||
2009-08-21 | WOC relay | Bankut, Miskolc | M | Poland | 6 | 2:30:20 | 1 sträcka | 35:15 ( 6) | |
2009-08-20 | WOC sprint qualification | Kiralyasztal, Miskolc | M1 | Poland | 5 | 15:16 | |||
2009-08-20 | WOC sprint final | Kiralyasztal, Miskolc | M | Poland | 22 | 16:55 | |||
2009-08-19 | WOC middle final | Bankut, Miskolc | M | Poland | 35 | 44:12 | |||
2009-08-16 | WOC middle qualification | Bükkszentkereszt, Miskolc | M3 | Poland | 10 | 29:08 | |||
2008-10-11 | CISM relay | Naravai, Prienai | M | Poland 2 | 9 | 2:02:31 | 1 sträcka | 41:51 (12) S | |
2008-10-08 | CISM middle + long | Aukštadvaris | M | Poland | 1 dag 2 dag | 29:48 (11) S 1:19:02 (12) S | |||
2008-07-20 | WOC relay | Skripov, Olomouc | M | Poland | 12 | 2:28:36 | 1 sträcka | 47:57 (21) | |
2008-07-17 | WOC middle qualification | Stara Ves, Olomouc | M3 | Poland | 15 | 28:45 | |||
2008-07-17 | WOC middle final | Stara Ves, Olomouc | M | Poland | 39 | 43:22 | |||
2008-07-13 | WOC sprint qualification | Prostejov, Olomouc | M2 | Poland | 17 | 11:54 | |||
2008-06-01 | EOC relay | Piejūras camping, Ventspils | M | Poland | 14 | 2:21:48 | 1 sträcka | 44:53 (18) | |
2008-05-30 | EOC middle qualification | Ventspils | M3 | Poland | 25 | 33:03 | |||
2008-05-27 | EOC long qualification | Ventspils | M1 | Poland | dsq | ||||
2008-05-26 | EOC sprint qualification | Ventspils | M1 | Poland | 21 | 12:45 | |||
2008-05-26 | EOC sprint final | Ventspils | MB | Poland | 10 | 14:34 | |||
2007-09-07 | CISM relay | Zagreb | M | Poland | 5 | 2:04:23 | 1 sträcka | 43:21 (17) | |
2007-09-04 | CISM middle + long | Zagreb | M | Poland | 1 dag 2 dag | 27:06 (17) 1:17:04 (36) | |||
2007-08-25 | WOC relay | Golosiivo, Kyiv | M | Poland | 15 | 2:21:44 | 3 sträcka | 38:33 (13) | |
2007-08-22 | WOC middle final | Bortnichi, Kyiv | M | Poland | 31 | 41:23 | |||
2007-08-20 | WOC middle qualification | Bortnichi, Kyiv | M2 | Poland | 12 | 30:28 | |||
2007-08-18 | WOC sprint qualification | Golosiivo, Kyiv | M3 | Poland | 28 | 15:00 | |||
2006-11-11 | CISM relay | Faxinal do Céu | M | Poland | 9 | 2:34:22 | 2 sträcka | 52:34 (11) | |
2006-11-08 | CISM middle + long | Guarapuava/Pinhao | M | Poland | 1 dag 2 dag | 37:18 (29) 1:43:02 (69) | |||
2004-09-15 | WOC sprint qualification | Rocklunda, Västerås | M1 | Poland | 21 | 14:00 | |||
2002-09-30 | EOC long final | Sümeg | MB | Poland | 13 | 56:47 | |||
2002-09-29 | EOC long qualification | Sümeg | M1 | Poland | 49 | 1:14:57 | |||
2002-09-28 | EOC sprint qualification | Sümeg | M3 | Poland | 18 | 12:57 | |||
2002-09-28 | EOC sprint final | Sümeg | MB | Poland | 5 | 12:51 | |||
2002-09-27 | EOC relay | Sümeg | M | Poland 2 | 2:27:24 | 2 sträcka | 48:14 (18) | ||
2002-09-25 | EOC middle qualification | Sümeg | M1 | Poland | 15 | 19:42 | |||
2002-09-25 | EOC middle final | Sümeg | M | Poland | 35 | 28:56 | |||
2002-08-24 | WUOC relay | Slanchevo | M | Poland | 2 | 3:17:56 | 4 sträcka | 46:40 ( 3) | |
2002-08-23 | WUOC short final | Kamchia | M | Poland | 19 | 33:29 | |||
2002-08-22 | WUOC short qualification | Zdravets | M1 | Poland | 7 | 27:57 | |||
2002-08-21 | WUOC classic | Pobiti Kamani | M | Poland | 45 | 1:46:05 | |||
2002-06-09 | World cup, event 5 long | Fribourg | H | Poland | 71 | 1:35:26 | |||
2002-06-08 | World cup, event 4 relay | Fribourg | H | Poland | 10 | 2:17:33 | 1 sträcka | 42:52 (23) | |
2002-06-03 | World cup, event 2 long | Chiny | HA | Poland | 49 | 1:43:47 | |||
2002-06-02 | World cup, event 1 middle | Arlon | H | Poland | 23 | 28:45 | |||
2002-06-01 | World cup, event 1 middle qual. | Arlon | H2 | Poland | 13 | 23:22 | |||
2001-10-07 | Baltic junior cup relay | Långasjönäs, Asarum, Karlshamn | X | Poland 1 | 2 | 2:58:29 | 6 sträcka | 48:49 ( 6) | |
2001-10-06 | Baltic junior cup | Långasjönäs, Asarum, Karlshamn | H20 | Poland | 1 | 52:23 | |||
2001-08-03 | WOC short qual | Tampere | M4 | Poland | 32 | 36:08 | |||
2001-08-02 | WOC relay | Pulesjärvi, Tampere | M | Poland | 12 | 3:14:37 | 4 sträcka | 38:49 (11) | |
2001-07-14 | JWOC relay | Miskolc | M | Poland | 2 | 2:17:34 | 3 sträcka | 42:43 ( 1) | |
2001-07-13 | JWOC classic | Miskols | M | Poland | 32 | 1:14:41 | |||
2001-07-12 | JWOC short final | Miskolc | M | Poland | 57 | 36:57 | |||
2001-07-11 | JWOC short qualification | Miskolc | M1 | Poland | 4 | 25:31 | |||
2000-10-12 | Baltic junior cup | Gdynia | H20 | Poland | 3 | 56:34 | |||
2000-07-14 | JWOC relay | Nove Mesto na Morave | M | Poland | 4 | 1:55:45 | 3 sträcka | 36:19 ( 2) | |
2000-07-13 | JWOC short final | Nove Mesto na Morave | M | Poland | 9 | 27:24 | |||
2000-07-12 | JWOC short qualification | Nove Mesto na Morave | M1 | Poland | 7 | 27:36 | |||
2000-07-11 | JWOC classic | Nove Mesto na Morave | M | Poland | 37 | 1:19:15 | |||
1999-07-10 | JWOC relay | Poda, Varna | M | Poland 2 | 2:54:49 | 2 sträcka | 55:00 (21) | ||
1999-07-08 | JWOC short qualification | Varna | M1 | Poland | 31 | 40:32 | |||
1999-07-07 | JWOC classic | Skorpilovci - Samotino, Varna | M | Poland | 50 | 1:28:28 | |||
1998-10-18 | Baltic junior cup relay | Vilnius | X | Poland 3 | dsq | 1 sträcka | 56:00 (16) | ||
1998-10-17 | Baltic junior cup | Vilnius | M18 | Poland | 12 | 1:08:22 | |||
1998-07-17 | JWOC relay | Reims | M | Poland 2 | 5 | 2:20:16 | 2 sträcka | 44:34 ( 4) | |
1998-07-16 | JWOC short final | Reims | MC | Poland | 3 | 27:34 | |||
1998-07-15 | JWOC short qualification | Reims | M3 | Poland | 45 | 41:48 | |||
1998-07-14 | JWOC classic | Reims | MB | Poland | 14 | 55:26 | |||
1997-10-19 | Baltic junior cup relay | Kristianstad | X | Poland | dsq | 4 sträcka | 39:12 ( 9) | ||
1997-10-18 | Baltic junior cup | Kristianstad | M16 | Poland | 1 | 37:52 |