WOC pursuit, JWOC EYOC long
AUT, Ramsau am Dachstein, 2024-01-24

Results

Classes M

Course 11.3 km 33 C

PlaceClassFamily name, NameCountryClub, City Time min/km
1MBaklid Jorgen NORNorway 58:03 5:09
2MMüller Nicola SUISwitzerland 59:59 5:19
3MEkstrom Niklas FINFinland 1:00:20 5:21
4MViippola Aapo FINFinland 1:00:42 5:23
5MBelomazhev Stanimir BULBulgaria 1:01:08 5:25
6MStahl Jonathan SWESweden 1:01:29 5:27
7MMo Hjelseth Teodor NORNorway 1:02:48 5:34
8MMueller Gian Andri SUISwitzerland 1:03:01 5:35
9MGezelius Albin SWESweden 1:03:05 5:36
10MAas Henrik Fredriksen NORNorway 1:03:05 5:36
11MKamsvaag Styrk NORNorway 1:03:06 5:36
12MHorvat Petr CZECzech Republic 1:03:06 5:36
13MGulbrandsen Vegard NORNorway 1:03:11 5:36
14MSchnyder Gion SUISwitzerland 1:03:13 5:36
15MHabenicht Tobias AUTAustria 1:03:24 5:37
16MTuomala Misa FINFinland 1:03:54 5:40
17MTervala Miska FINFinland 1:04:07 5:41
18MNagy Josef CZECzech Republic 1:04:09 5:41
19MJordi Andri SUISwitzerland 1:04:09 5:41
20MHeimdal Aslak NORNorway 1:04:44 5:44
21MLundholm Isak SWESweden 1:04:50 5:45
22MNordström Gustav SWESweden 1:04:50 5:45
23MKvåle Bjørnar NORNorway 1:04:56 5:46
24MToivonen Eevert FINFinland 1:05:13 5:47
25MWickbom Rasmus Gustaf SWESweden 1:05:59 5:51
26MBoos Corsin SUISwitzerland 1:06:25 5:53
27MLindholm Truls Olof SWESweden 1:06:30 5:54
28MPrusa Krystof CZECzech Republic 1:06:32 5:54
29MJaama Mattis ESTEstonia 1:06:47 5:55
30MLaciga Radek CZECzech Republic 1:06:52 5:56
31MRõõm Andres ESTEstonia 1:06:52 5:56
32MŠulčys Kasparas LTULithuania 1:09:01 6:07
33MJonsson Gustav SWESweden 1:09:28 6:10
34MBoos Noel SUISwitzerland 1:10:34 6:16
35MKugler Tobias AUTAustria 1:11:03 6:18
36MMüller Severin SUISwitzerland 1:11:26 6:20
37MKugler Simon AUTAustria 1:12:34 6:26
38MPenaz Vojtech CZECzech Republic 1:12:37 6:26
39MCorradini Francesco ITAItaly 1:12:48 6:27
40MŠkoda Jakub CZECzech Republic 1:13:10 6:29
41MIshihara Yuki JPNJapan 1:13:15 6:30
42MPritsik Sander ESTEstonia 1:14:08 6:35
43MPenaz Radek CZECzech Republic 1:14:30 6:36
44MHallop Kevin ESTEstonia 1:15:17 6:41
45MPetrulis Vitalijus LTULithuania 1:17:06 6:50
46MBartos Vojtech CZECzech Republic 1:19:10 7:01
47MAdamovich Dmitry KAZKazakhstan 1:22:33 7:19
48MSuciu Simion ROURomania 1:22:48 7:21
49MSzep Zoltan ROURomania 1:23:12 7:23
50MNazyrov Azat KAZKazakhstan 1:23:31 7:25
51MToleubayev Adil KAZKazakhstan 1:28:51 7:53
52MMichisaka Reo JPNJapan 1:28:59 7:54
53MShimizu Yoshito JPNJapan 1:31:31 8:07
54MBuchholz Tom GERGermany 1:36:35 8:34
55MOwens Adrian USAUnited States of America 1:52:08 9:57
56MOfsevit Ari USAUnited States of America 1:55:23 10:14
57MTakagi Ichito JPNJapan 1:59:24 10:36
58MPoienko Andrii UKRUkraine 2:05:53 11:10
 MHunor Gego ROURomania dsq  
 MOutinen Tuomas FINFinland dsq  
 MGraetzer Daniel SUISwitzerland dsq  
 MKoura Sugata JPNJapan dsq  
 MDalgaard Jens DENDenmark dsq