Mängd av tävlingar: 64
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2012-05-20 | EOC relay | Falun | M | Denmark | 13 | 2:02:20 | 1 sträcka | 39:21 (17) | |
2012-05-19 | EOC sprint final | Falun | M | Denmark | 27 | 16:33 | |||
2012-05-17 | EOC middle final | Skattungbyn | M | Denmark | dsq | ||||
2012-05-16 | EOC sprint qualification | Falun | M2 | Denmark | 9 | 14:29 | |||
2012-05-14 | EOC middle qualification | Hökberg | M1 | Denmark | 9 | 27:07 | |||
2011-08-20 | WOC relay | La Féclaz | M | Denmark | 13 | 2:13:06 | 3 sträcka | 49:20 (14) | |
2011-08-17 | WOC long final | La Féclaz | M | Denmark | 30 | 2:19:37 | |||
2011-08-16 | WOC sprint qualification | Aix-les-Bains | M2 | Denmark | dsq | ||||
2011-08-13 | WOC long qualification | Saint Francois de Sales | M1 | Denmark | 11 | 1:20:25 | |||
2010-06-05 | EOC long final | Pismenovo | MB | Denmark | 23 | 1:59:28 | |||
2010-06-04 | EOC middle final | Pismenovo | M | Denmark | 39 | 40:10 | |||
2010-06-02 | EOC relay | Yasna polyana | M | Denmark | 10 | 2:02:30 | 3 sträcka | 46:35 (21) | |
2010-06-01 | EOC middle qualification | Yasna polyana | M3 | Denmark | 16 | 29:09 | |||
2010-05-31 | EOC long qualification | Yasna polyana | M2 | Denmark | dsq | ||||
2010-05-30 | EOC sprint qualification | Primorsko | M3 | Denmark | 8 | 14:18 | |||
2010-05-30 | EOC sprint final | Primorsko | M | Denmark | 28 | 16:29 | |||
2009-08-23 | WOC long final | Szögliget - Derenk, Miskolc | M | Denmark | 28 | 1:48:40 | |||
2009-08-21 | WOC relay | Bankut, Miskolc | M | Denmark | 12 | 2:41:05 | 3 sträcka | 1:02:02 (15) | |
2009-08-17 | WOC long qualification | Bükkszentkereszt, Miskolc | M1 | Denmark | 13 | 1:03:08 | |||
2009-08-16 | WOC middle qualification | Bükkszentkereszt, Miskolc | M2 | Denmark | dsq | ||||
2008-07-20 | WOC relay | Skripov, Olomouc | M | Denmark | dsq | 2 sträcka | 48:33 (18) | ||
2008-07-15 | WOC long qualification | Dalov, Olomouc | M3 | Denmark | 17 | 1:10:20 | |||
2008-06-01 | EOC relay | Piejūras camping, Ventspils | M | Denmark 2 | 2:19:54 | 1 sträcka | 42:00 ( 6) | ||
2008-05-31 | EOC middle final | Ventspils | M | Denmark | 40 | 45:21 | |||
2008-05-30 | EOC middle qualification | Ventspils | M3 | Denmark | 17 | 30:48 | |||
2008-05-28 | EOC long final | Ventspils | MB | Denmark | 6 | 1:30:59 | |||
2008-05-27 | EOC long qualification | Ventspils | M3 | Denmark | 21 | 1:01:21 | |||
2006-05-12 | EOC long final | Otepää | MB | Denmark | 2 | 1:25:42 | |||
2006-05-11 | EOC long qualification | Kääriku | M2 | Denmark | 28 | 1:17:27 | |||
2006-05-09 | EOC middle final | Haanja | MB | Denmark | 13 | 36:34 | |||
2006-05-08 | EOC middle qualification | Haanja | M3 | Denmark | 35 | 35:56 | |||
2006-05-07 | EOC sprint qualification | Otepää | M2 | Denmark | 35 | 17:14 | |||
2006-05-07 | EOC sprint final | Tartu | MB | Denmark | 1 | 13:14 | |||
2004-07-10 | JWOC relay | Gdansk | M | Denmark | 12 | 2:20:10 | 3 sträcka | 45:11 (11) S | |
2004-07-08 | JWOC long | Gdansk | M | Denmark | 17 | 1:17:53 | S | ||
2004-07-07 | JWOC middle final | Gdansk | M | Denmark | 38 | 31:40 | S | ||
2004-07-06 | JWOC middle qual. | Gdansk | M1 | Denmark | 8 | 28:08 | S | ||
2003-10-05 | Baltic junior cup | Elsinore | M20 | Denmark | 8 | 1:04:21 | |||
2003-10-04 | Baltic junior cup relay | Elsinore | X | Denmark 2 A | 3 | 2:39:46 | 4 sträcka | 43:50 ( 2) | |
2003-07-12 | JWOC relay | Rosma | M | Denmark | 14 | 2:07:13 | 1 sträcka | 44:55 (10) | |
2003-07-10 | JWOC classic | Uniküla | M | Denmark | 13 | 1:11:05 | |||
2003-07-09 | JWOC short final | Küka | M | Denmark | 14 | 26:52 | |||
2003-07-08 | JWOC short qualification | Küka | M2 | Denmark | 6 | 21:58 | |||
2003-05-04 | NOC relay | Flen | M20 | Denmark | 10 | 2:32:17 | 1 sträcka | 46:19 ( 9) | |
2003-05-01 | NOC sprint + classic + short | Hosjöbadet, Harpsund, Dunker | M20 | Denmark | 1 dag 2 dag 3 dag | 13:17 (15) 1:10:56 (11) 33:17 (35) | |||
2002-10-13 | Baltic junior cup relay | Ventspils | X | Denmark 1 | 4 | 2:53:56 | 1 sträcka | 38:39 ( 9) | |
2002-10-12 | Baltic junior cup | Ventspils | H18 | Denmark | 4 | 50:44 | |||
2002-07-13 | JWOC relay | Tibi, Alicante | M | Denmark | 2:14:01 | 3 sträcka | 43:51 (22) | ||
2002-07-11 | JWOC classic | Biar - Cova Negra, Alicante | M | Denmark | 43 | 1:07:53 | |||
2002-07-10 | JWOC short final | Guardamar Sur, Alicante | M | Denmark | 32 | 26:56 | |||
2002-07-09 | JWOC short qualification | Alicante | M3 | Denmark | 10 | 27:19 | |||
2001-10-07 | Baltic junior cup relay | Långasjönäs, Asarum, Karlshamn | X | Denmark 1 | 3 | 2:58:48 | 1 sträcka | 42:20 ( 7) | |
2001-10-06 | Baltic junior cup | Långasjönäs, Asarum, Karlshamn | H18 | Denmark | 8 | 46:22 | |||
2001-07-14 | JWOC relay | Miskolc | M | Denmark | 14 | 2:32:32 | 2 sträcka | 51:22 (24) | |
2001-07-13 | JWOC classic | Miskols | M | Denmark | 51 | 1:17:29 | |||
2001-07-12 | JWOC short final | Miskolc | MB | Denmark | 35 | 29:57 | |||
2001-07-11 | JWOC short qualification | Miskolc | M3 | Denmark | 29 | 30:50 | |||
2001-06-10 | NOC relay | Mikkeli, FIN | H20 | Denmark | 11 | 3:00:17 | 2 sträcka | 49:18 ( 9) | |
2001-06-08 | NOC long and short | Mikkeli | H20 | Denmark | 1 dag 2 dag | 1:34:15 (30) 26:12 (15) | |||
2000-10-12 | Baltic junior cup | Gdynia | H16 | Denmark | 7 | 45:30 | |||
2000-07-14 | JWOC relay | Nove Mesto na Morave | M | Denmark 2 | 2:08:48 | 1 sträcka | 40:18 (30) | ||
2000-07-13 | JWOC short final | Nove Mesto na Morave | MB | Denmark | 6 | 27:44 | |||
2000-07-12 | JWOC short qualification | Nove Mesto na Morave | M3 | Denmark | 22 | 30:41 | |||
2000-07-11 | JWOC classic | Nove Mesto na Morave | M | Denmark | 64 | 1:23:09 |