Mängd av tävlingar: 28
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2010-05-23 | Baltic championship relay | Selgise | M | Estonia 3 | 4 | 2:11:06 | 3 sträcka | 46:27 ( 7) | |
2010-05-22 | Baltic championship | Selgise | M | Estonia | 23 | 1:47:16 | |||
2008-08-02 | WUOC relay | Prangli | MX | EST-LAT-LAT-EST | 3 | 2:22:55 | 1 sträcka | 51:57 ( 3) | |
2008-07-30 | WUOC sprint, long, middle | Tartu, Veskimõisa, Prangli | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 15:06 (34) 1:37:38 (17) | |||
2008-05-11 | Baltic championship | Paneriai, Vilnius | M | Estonia | 23 | 1:48:28 | S | ||
2008-05-10 | Baltic championship relay | Sapieginė, Vilnius | M | Estonia | 2:13:12 | 1 sträcka | 45:23 ( 7) S | ||
2007-05-27 | Baltic championship relay | Pariisi, Lääne Virumaa | M | Estonia 2 | 5 | 2:45:28 | 1 sträcka | 55:05 ( 6) | |
2007-05-26 | Baltic championship | Pariisi, Lääne Virumaa | M | Estonia | 9 | 1:46:13 | |||
2007-05-20 | SELL games relay | Karmėlava, Kaunas | H | Tallinn University of Technology | 2 | 1:42:30 | 3 sträcka | 33:38 ( 6) S | |
2007-05-18 | SELL games sprint + middle | Kaunas + Arlaviškės | H | Tallinn University | 1 dag 2 dag | 14:39 ( 3) S 51:54 (25) S | |||
2006-08-19 | WUOC relay | Soroška | M | Estonia | 12 | 2:45:02 | 3 sträcka | 39:07 (13) | |
2006-08-16 | WUOC long, middle, sprint | Plešivec, Herlany, Košice | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 1:34:11 (58) 49:04 (72) | |||
2006-06-04 | Baltic championship relay | Saldus | M | Estonia 4 | dsq | 1 sträcka | 54:55 ( 9) | ||
2006-06-03 | Baltic championship | Saldus | M | Estonia | 1 dag | 2:10:36 (30) | |||
2005-05-22 | Baltic championship relay | Bubiai, Šiaulių r. | M | Estonia 4 | 2:28:20 | 3 sträcka | 51:15 ( 7) S | ||
2005-05-21 | Baltic championship | Jautmalkė, Šiaulių r. | M | Estonia | 1 dag | 1:48:18 (24) S | |||
2004-06-26 | WUOC relay | Klabava | M | Estonia | 16 | 3:06:42 | 4 sträcka | 43:39 (15) | |
2004-06-23 | WUOC long, sprint, middle | Žihle, Plzen | M | Estonia | 1 dag 2 dag | 1:55:28 (59) 16:34 (31) | |||
2004-05-22 | Baltic masters and open championship | Haanja Plaani | M | Tammed | 1 | 1:57:58 | 1 dag 2 dag | 1:13:37 ( 2) 44:21 ( 1) | |
2003-07-12 | JWOC relay | Rosma | M | Estonia 2 | 2:08:18 | 1 sträcka | 46:25 (24) | ||
2003-07-10 | JWOC classic | Uniküla | M | Estonia | 83 | 1:23:19 | |||
2003-07-09 | JWOC short final | Küka | MB | Estonia | 22 | 28:44 | |||
2003-07-08 | JWOC short qualification | Küka | M2 | Estonia | 28 | 25:41 | |||
2003-05-25 | Baltic championship relay | Ventspils | M | Estonia 4 | dsq | 3 sträcka | dsq | ||
2003-05-24 | Baltic championship | Ventspils | M20 | Estonia | 7 | 1:20:03 | |||
2001-05-27 | Baltic championship relay | Pikajärve | M18 | Estonia | 3 | 2:20:40 | 2 sträcka | 49:55 ( 2) | |
2001-05-26 | Baltic championship | Pikajärve | M18 | Estonia | 9 | 1:16:48 | |||
2000-10-07 | Lietuvos taurė | Giruliai + Kairiai, Klaipėda | H18 | Tammed SK | 17 | 1:55:25 | 1 dag 2 dag | 58:51 (16) 56:34 (22) |