Mängd av tävlingar: 38
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2004-07-10 | JWOC relay | Gdansk | M | Estonia 2 | 2:32:23 | 3 sträcka | 51:00 (25) S | ||
2004-07-08 | JWOC long | Gdansk | M | Estonia | 95 | 1:30:09 | S | ||
2004-07-07 | JWOC middle final | Gdansk | MB | Estonia | 64 | 34:42 | S | ||
2004-07-06 | JWOC middle qual. | Gdansk | M3 | Estonia | 34 | 31:22 | S | ||
2004-05-23 | Baltic championship relay | Haanja Plaani | M | Estonia 5 | 12 | 2:47:10 | 2 sträcka | 55:10 (11) | |
2004-05-22 | Baltic championship | Haanja Plaani | M20 | Estonia | 1 dag | 1:12:03 (10) | |||
2003-07-12 | JWOC relay | Rosma | M | Estonia | 11 | 2:05:13 | 2 sträcka | 34:59 (24) | |
2003-07-10 | JWOC classic | Uniküla | M | Estonia | 64 | 1:19:11 | |||
2003-07-09 | JWOC short final | Küka | M | Estonia | 32 | 29:03 | |||
2003-07-08 | JWOC short qualification | Küka | M2 | Estonia | 16 | 23:41 | |||
2003-06-22 | EYOC relay | Pezinok | M18 | Estonia | 11 | 1:53:44 | 3 sträcka | 34:08 ( 4) | |
2003-06-20 | EYOC sprint + long | Pezinok | M18 | Estonia | 1 dag 2 dag | 11:49 (24) S 51:49 ( 5) S | |||
2003-05-25 | Baltic championship relay | Ventspils | M18 | Estonia | 4 | 2:00:28 | 3 sträcka | 37:08 ( 4) | |
2003-05-24 | Baltic championship | Ventspils | M18 | Estonia | 3 | 1:02:53 | |||
2002-07-13 | JWOC relay | Tibi, Alicante | M | Estonia | 15 | 2:13:26 | 2 sträcka | 45:08 (26) | |
2002-07-11 | JWOC classic | Biar - Cova Negra, Alicante | M | Estonia | 73 | 1:12:47 | |||
2002-07-10 | JWOC short final | Guardamar Sur, Alicante | M | Estonia | 23 | 25:44 | |||
2002-07-09 | JWOC short qualification | Alicante | M3 | Estonia | 15 | 28:39 | |||
2002-06-22 | EYOC relay | Wyniki, Gdynia | M18 | Estonia | 8 | 1:45:32 | 2 sträcka | 36:21 ( 7) | |
2002-06-21 | EYOC sprint + middle | Wyniki, Gdynia | M18 | Estonia | 2 dag | 41:28 ( 9) | |||
2001-09-23 | EST LAT LTU youth match, OK Perkūno t... | Vilnius | H18 | Estonia | 3 | 1:21:51 | 2 sträcka | 27:09 ( 3) | |
2001-09-22 | EST LAT LTU youth match, Vilniaus taurė | Vilnius | H18 | Estonia | 13 | 57:26 | S | ||
2001-07-14 | JWOC relay | Miskolc | M | Estonia | 2:35:56 | 2 sträcka | 55:56 (35) | ||
2001-07-13 | JWOC classic | Miskols | M | Estonia | 94 | 1:24:57 | |||
2001-07-12 | JWOC short final | Miskolc | M | Estonia | 46 | 34:20 | |||
2001-07-11 | JWOC short qualification | Miskolc | M2 | Estonia | 20 | 28:50 | |||
2001-06-24 | EYOC relay | Pardubice | M16 | Estonia | 4 | 2:30:52 | 3 sträcka | 50:13 ( 5) | |
2001-06-23 | EYOC classic | Pardubice | M16 | Estonia | 11 | 56:21 | |||
2001-05-27 | Baltic championship relay | Pikajärve | M16 | Estonia | 2 | 2:23:48 | 2 sträcka | 43:23 ( 1) | |
2001-05-26 | Baltic championship | Pikajärve | M16 | Estonia | 2 | 58:21 | |||
2000-06-25 | EYOC relay | Svetlogorsk | M16 | Estonia | 2:13:01 | 3 sträcka | 42:58 | ||
2000-06-23 | EYOC sprint + classic | Svetlogorsk | M16 | Estonia | 1 dag 2 dag | 13:17 (17) 1:06:32 (16) | |||
2000-05-28 | Baltic championship relay | Alūksne | M16 | Estonia | 2 | 2:04:22 | 3 sträcka | 44:00 | |
2000-05-27 | Baltic championship | Alūksne | M16 | Estonia | 5 | 45:30 | |||
1999-05-30 | Baltic championship relay | Gražutė, Zarasai | M18 | Estonia 2 | 4 | 1:57:32 | 2 sträcka | 40:36 ( 6) S | |
1999-05-29 | Baltic championship | Gražutė, Zarasai | M16 | Estonia | 9 | 52:19 | S | ||
1998-08-16 | Baltic championship relay | Kirikuküla | M18 | EST ind. 3 | 11 | 2:06:52 | 2 sträcka | 47:55 (11) | |
1998-08-15 | Baltic championship | Kirikuküla | M16 | Estonia ind. | 13 | 1:08:21 |