Mängd av tävlingar: 83
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2024-06-22 | Daugiadienės TAKAS (bėgte, foot-O) | Onuškis | W45 | Radio-o, Elektrėnai | 2 | 2:44:28 | 1 dag 2 dag 3 dag | 52:05 ( 2) S 1:09:21 ( 4) S 43:02 ( 1) S | |
2024-06-14 | Nida - 3 days | Nida, Pervalka | W45 | Radio-o, Elektr4nai | 1 | 1 dag 2 dag 3 dag | 24:17 ( 1) S 48:55 ( 1) S 53:10 ( 1) S | ||
2024-05-25 | Foreststadiums.lt sprinto taurė, 2 di... | Vingrių žem., Paupys ir Užupis | M45 | Radio-o, Elektrėnai | 1 | 36:33 | 1 dag 2 dag 3 dag | dsq S 17:55 ( 1) S 18:38 ( 1) S | |
2024-05-03 | Daugiadienės VILNIUS , LINEŠA taurė | Vilnius | M45 | Radio-o.lt, Vilnius | 2 | 1:31:21 | 1 dag 2 dag 3 dag | 15:28 ( 1) S 37:27 ( 1) S 38:26 ( 2) S | |
2024-04-20 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Aukštadvaris, Rangava | W45 | Radio-o.lt, Vilnius | 3 | 1:57:40 | 1 dag 2 dag | 45:11 ( 2) S 1:12:29 ( 4) S | |
2023-10-21 | Lietuvos taurė | Gražutė, Zarasų raj. | M45 | Vilnius | 1 | 1:13:17 | 1 dag 2 dag | 28:08 ( 1) S 45:09 ( 1) S | |
2023-10-07 | Vilniaus taurė | Kirzinė, Bražuolė | M45 | Vilnius | 2 | 1:25:07 | 1 dag 2 dag | 41:26 ( 2) S 43:41 ( 2) S | |
2023-06-23 | Daugiadienės TAKAS | Gėsalai, Papė | W45 | Radio-O, Elektrėnai | 1 | 2:30:53 | 1 dag 2 dag 3 dag | 42:23 ( 1) S 1:06:24 ( 2) S 42:06 ( 1) S | |
2023-06-16 | Nida - 3 days | Nida | W45 | Vilnius | 1 | 1:59:47 | 1 dag 2 dag 3 dag | 25:21 ( 1) S 52:49 ( 1) S 41:37 ( 1) S | |
2022-06-17 | Nida - 3 days | Nida | W45 | 2 | 2:26:15 | 1 dag 2 dag 3 dag | 26:10 ( 2) S 1:19:23 ( 3) S 40:42 ( 1) S | ||
2021-05-29 | Baltic masters and open championship | Šiauliai | W45 | Kamvol, Minsk | 1 | 1:46:22 | 1 dag 2 dag | 55:38 ( 1) S 50:44 ( 1) S | |
2019-06-21 | Daugiadienės TAKAS | Vištytis | D45 | Kamvol, Minsk | 2 | 2:12:24 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 17:48 ( 5) S 39:34 ( 1) S 40:43 ( 2) S 34:19 ( 2) S | |
2019-05-10 | Daugiadienės VILNIUS | Vilnius | W40 | Kamvol, Minsk | 1 | 2:10:19 | 1 dag 2 dag 3 dag | 21:57 ( 1) S 1:06:54 ( 1) S 41:28 ( 1) S | |
2019-04-13 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Vilūniškės, Vievio sen. | W45 | Kamvol SK, Minsk | 1 | 1:25:46 | 1 dag 2 dag | 34:53 ( 1) S 50:53 ( 1) S | |
2018-10-13 | Lietuvos taurė, Lithuanian cup | Druskininkai | W40 | Kamvol, Minsk | 1 | 1:34:28 | 1 dag 2 dag | 50:39 ( 1) S 43:49 ( 2) S | |
2018-06-21 | Daugiadienės TAKAS | Ignalina | D40 | Kamvol, Minsk | 2:33:13 | 1 dag 2 dag 3 dag | 30:19 ( 6) S 54:30 ( 8) S 1:08:24 ( 8) S | ||
2018-05-26 | Baltic masters and open championship | Tartaks | W40 | Kamvol | 3 | 1:34:58 | 1 dag 2 dag | 1:00:54 ( 2) 34:04 ( 3) | |
2018-05-11 | Daugiadienės VILNIUS | Vilnius | W40 | Kamvol, Minsk | 1 | 1:58:11 | 1 dag 2 dag 3 dag | 20:48 ( 1) S 51:31 ( 1) S 45:52 ( 2) S | |
2018-04-21 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Bona Natura, Trakų r. | W40 | Kamvol SK, Minsk | 1 | 1:58:32 | 1 dag 2 dag | 44:30 ( 2) S 1:14:02 ( 1) S | |
2017-10-14 | Lietuvos taurė | Vidzgiris, Radžiūnai. Alytus | W40 | Kamvol, Minsk | 1 | 1:43:29 | 1 dag 2 dag | 57:41 ( 1) S 45:48 ( 2) S | |
2017-06-22 | Daugiadienės TAKAS | Šaukėnai | D40 | Kamvol SK, Minsk | 1 | 2:24:49 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 40:04 ( 1) S 13:23 ( 3) S 52:40 ( 8) S 38:42 ( 1) S | |
2017-05-20 | Baltic masters and open championship | Stripeikiai, Ignalinos r. | W40 | Belarus, Minsk | 1 | 1:35:17 | 1 dag 2 dag | 58:24 ( 1) S 36:53 ( 1) S | |
2017-05-05 | Daugiadienės VILNIUS / Baltic MTBOC | Vilnius | W40 | Kamvol, Minsk | 1 | 2:08:29 | 1 dag 2 dag 3 dag | 21:47 ( 1) S 1:06:15 ( 1) S 40:27 ( 2) S | |
2016-06-23 | Daugiadienės TAKAS | Anykščiai | D40 | Kamvol, Minsk | 1:28:48 | 1 dag 2 dag 3 dag | 38:11 ( 4) S 50:37 ( 5) S dsq S | ||
2016-05-13 | Daugiadienės VILNIUS | Vilnius ir jo apylinkės | W40 | Kamvol, Minsk | 2 | 2:33:11 | 1 dag 2 dag 3 dag | 29:54 ( 1) S 1:20:33 ( 2) S 42:44 ( 1) S | |
2014-10-18 | Lietuvos taurė | Druskininkai | W40 | Zeos, Minsk | 1 | 1:26:30 | 1 dag 2 dag | 50:37 ( 1) S 35:53 ( 3) S | |
2014-06-21 | Daugiadienės TAKAS | Ignalina | D40 | Zeos, Minsk | 3 | 2:21:20 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 37:13 ( 2) S 36:26 ( 2) S 32:41 ( 7) S 35:00 ( 5) S | |
2014-05-31 | Baltic masters and open championship | Gražutė, Salakas | W35 | Zeos, Minsk | 1 | 1:34:36 | 1 dag 2 dag | 51:54 ( 2) S 42:42 ( 2) S | |
2013-10-19 | Lietuvos taurė | Nida, Kuršių nerija | W35 | Zeos, Minsk | 1 | 1:32:29 | 1 dag 2 dag | 57:03 ( 1) S 35:26 ( 1) S | |
2013-06-20 | Daugiadienės TAKAS | Druskininkai | D35 | Zeos, Minsk | 2 | 2:15:41 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 36:43 ( 2) S 43:47 ( 2) S 15:34 ( 3) S 39:37 ( 2) S | |
2012-08-02 | Daugiadienės Dzūkija | Druskininkai | W35 | Zeos | 2 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 47:18 ( 2) S 1:08:49 ( 2) S 38:59 ( 1) S 43:55 ( 1) S | ||
2012-06-21 | Daugiadienės TAKAS | Zarasai | D35 | Zeos | 3 | 2:44:12 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 38:03 ( 1) S 34:29 ( 2) S 52:39 ( 4) S 39:01 ( 5) S | |
2012-05-27 | Baltic championship relay | Ratnieki, Sigulda | W | Belarus | 7 | 1:58:46 | 2 sträcka | 42:21 (10) | |
2012-05-26 | Baltic championship | Ratnieki, Sigulda | W | Belarus | 34 | 1:53:13 | |||
2011-10-15 | Lietuvos taurė | Lavoriškės, Senasalis | W35 | Zeos | 4 | 1:57:37 | 1 dag 2 dag | 1:10:26 ( 3) S 47:11 ( 6) S | |
2011-08-28 | Lietuvos čemp. ilga | Punios šilas, Alytaus raj. | M | Belaya Rus | 1:30:30 | S | |||
2011-08-27 | Lietuvos čemp. sprintas | Alytus | M | Belaya Rus | 19:06 | S | |||
2011-06-23 | Daugiadienės TAKAS | Palanga | D | Kamvol | 13 | 3:53:55 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 1:41:11 (16) S 20:31 (10) S 1:00:07 (21) S 52:06 (14) S | |
2011-05-22 | Baltic championship relay | Nida | W | Belarus | 12 | 2:26:47 | 2 sträcka | 48:37 (12) S | |
2011-05-21 | Baltic championship | Juodkrantė | W | Belarus | 39 | 1:52:19 | S | ||
2009-09-19 | CISM relay | Viitka | W | Belarus | 6 | 2:14:47 | 2 sträcka | 48:20 ( 6) | |
2009-09-16 | CISM long + middle | Vastseliina | W | Belarus | 2 dag | 45:14 (25) | |||
2009-05-31 | Baltic championship relay | Kuldīga | W | Belarus 1 | 9 | 2:31:43 | 2 sträcka | 47:43 ( 6) | |
2009-05-30 | Baltic championship | Kuldīga | W | Belarus | 24 | 1:31:09 | |||
2008-06-20 | Daugiadienės TAKAS | Trakai | D | Belaya Rus | 3:03:19 | 1 dag 2 dag 3 dag | dsq S 1:43:26 ( 6) S 1:19:53 (13) S | ||
2008-06-01 | EOC relay | Piejūras camping, Ventspils | W | Belarus | 16 | 2:31:37 | 3 sträcka | 50:57 (24) | |
2008-05-31 | EOC middle final | Ventspils | W | Belarus | 41 | 41:17 | |||
2008-05-30 | EOC middle qualification | Ventspils | W1 | Belarus | 15 | 32:28 | |||
2008-05-26 | EOC sprint qualification | Ventspils | W3 | Belarus | 22 | 12:39 | |||
2008-05-26 | EOC sprint final | Ventspils | WB | Belarus | 11 | 16:31 | |||
2007-08-25 | WOC relay | Golosiivo, Kyiv | W | Belarus | 18 | 2:20:10 | 3 sträcka | 43:03 (18) | |
2007-08-18 | WOC sprint qualification | Golosiivo, Kyiv | W1 | Belarus | 24 | 15:53 | |||
2007-07-03 | Daugiadienės TAKAS | Elektrėnai | D | www.obelarus.net | 2 | 4:19:35 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 1:01:57 ( 7) S 46:25 ( 1) S 19:43 ( 6) S 1:09:47 ( 3) S 1:01:43 ( 1) S | |
2006-08-01 | WOC sprint qualification | Mindeparken, Århus | W2 | Belarus | 9 | 16:48 | |||
2006-08-01 | WOC sprint final | Mindeparken, Århus | W | Belarus | dsq | ||||
2006-07-30 | WOC long qualification | Linå Vesterskov, Århus | W1 | Belarus | 23 | 1:02:54 | |||
2006-07-29 | WOC middle qualification | Hjortsballe Krat, Århus | W1 | Belarus | 18 | 38:53 | |||
2006-07-04 | Daugiadienės TAKAS | Druskininkai | D | Belaya Rus | 6 | 4:25:33 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 49:42 ( 7) S 1:08:54 ( 8) S 43:56 (10) S 40:18 ( 4) S 1:02:43 (12) S | |
2006-05-13 | EOC relay | Otepää | W | Belarus | 16 | 2:48:45 | 1 sträcka | 46:46 (21) | |
2006-05-11 | EOC long qualification | Kääriku | W2 | Belarus | 18 | 1:08:06 | |||
2006-05-09 | EOC middle final | Haanja | WB | Belarus | 23 | 52:19 | |||
2006-05-08 | EOC middle qualification | Haanja | W3 | Belarus | 27 | 39:20 | |||
2006-05-07 | EOC sprint qualification | Otepää | W1 | Belarus | 23 | 18:51 | |||
2006-05-07 | EOC sprint final | Tartu | WB | Belarus | 9 | 15:34 | |||
2005-07-06 | Daugiadienės TAKAS | Klaipėda | D | Minsk | 10 | 3:59:42 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 54:00 (10) S 51:21 (12) S 19:18 (12) S 56:26 (11) S 58:37 (12) S | |
2004-09-04 | CISM relay | Harskamp | W | Belarus | 6 | 2:03:03 | 2 sträcka | 42:23 ( 7) | |
2004-09-01 | CISM middle + long | Harskamp | W | Belarus | 1 dag 2 dag | 28:47 ( 9) 1:11:16 (31) | |||
2004-07-16 | EOC long final | Klinteskoven | WB | Belarus | 24 | 1:14:09 | |||
2004-07-14 | EOC sprint qualification | Roskilde City Nord | W2 | Belarus | 20 | 16:16 | |||
2004-07-14 | EOC sprint final | Roskilde city | WB | Belarus | 22 | 14:38 | |||
2004-07-13 | EOC middle final | Grønholt Hegn | WB | Belarus | 14 | 38:27 | |||
2004-07-11 | EOC middle qualification | Bidstrup | W2 | Belarus | 32 | 41:15 | |||
2004-07-10 | EOC long qualification | Bidstrup | W2 | Belarus | 30 | 1:04:59 | |||
2003-08-09 | WOC relay | Pfannenstiel, Rapperswil | W | Belarus | 20 | 2:28:18 | 1 sträcka | 38:51 (21) | |
2003-08-08 | WOC middle qualification | Trin, Rapperswil/Jona | W1 | Belarus | 13 | 29:57 | |||
2003-08-08 | WOC middle final | Bot, Fiena Trin | W | Belarus | 50 | 48:41 | |||
2003-08-05 | WOC sprint | Rapperswil | W | Belarus | 38 | 17:30 | |||
2003-08-04 | WOC long qualification | Zugerberg, Rapperswil/Jona | W1 | Belarus | 26 | 1:22:34 | |||
2000-07-04 | EOC short | Truskavets | W | Belarus | 56 | 35:29 | |||
2000-07-03 | EOC classic final | Truskavets | WB | Belarus | 5 | 59:57 | |||
2000-07-01 | EOC classic qualification | Truskavets | W3 | Belarus | 22 | 54:26 | |||
2000-06-30 | EOC relay | Truskavets | W | Belarus | 2:56:12 | 1 sträcka | 1:02:55 (26) | ||
1994-07-06 | Daugiadienės TAKAS | Ignalina | D20 | RCDJTE, Minsk | 7 | 6:50:23 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 1:54:18 ( 9) 1:40:58 ( 9) 1:08:23 ( 3) 1:01:18 ( 6) 1:05:26 ( 5) |