Mängd av tävlingar: 95
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2009-08-23 | WOC long final | Szögliget - Derenk, Miskolc | W | Slovakia | 18 | 1:27:18 | |||
2009-08-20 | WOC sprint qualification | Kiralyasztal, Miskolc | W3 | Slovakia | 7 | 17:40 | |||
2009-08-20 | WOC sprint final | Kiralyasztal, Miskolc | W | Slovakia | 25 | 17:15 | |||
2009-08-17 | WOC long qualification | Bükkszentkereszt, Miskolc | W2 | Slovakia | 6 | 51:33 | |||
2009-08-16 | WOC middle qualification | Bükkszentkereszt, Miskolc | W1 | Slovakia | 19 | 36:26 | |||
2008-07-20 | WOC relay | Skripov, Olomouc | W | Slovakia | 11 | 2:34:04 | 3 sträcka | 53:15 ( 7) | |
2008-07-19 | WOC long final | Skripov, Olomouc | W | Slovakia | 20 | 1:34:56 | |||
2008-07-17 | WOC middle qualification | Stara Ves, Olomouc | W2 | Slovakia | 19 | 32:52 | |||
2008-07-15 | WOC long qualification | Dalov, Olomouc | W1 | Slovakia | 8 | 50:36 | |||
2008-07-13 | WOC sprint qualification | Prostejov, Olomouc | W1 | Slovakia | 7 | 11:41 | |||
2008-07-13 | WOC sprint final | Olomouc | W | Slovakia | 19 | 14:04 | |||
2007-08-25 | WOC relay | Golosiivo, Kyiv | W | Slovakia | 15 | 2:08:48 | 3 sträcka | 36:19 (12) | |
2007-08-22 | WOC middle final | Bortnichi, Kyiv | W | Slovakia | 21 | 43:06 | |||
2007-08-20 | WOC middle qualification | Bortnichi, Kyiv | W2 | Slovakia | 8 | 32:16 | |||
2007-08-19 | WOC long qualification | Pidgirtsi, Kyiv | W1 | Slovakia | 17 | 1:00:26 | |||
2007-08-18 | WOC sprint qualification | Golosiivo, Kyiv | W3 | Slovakia | 17 | 14:16 | |||
2004-09-17 | WOC middle final | Tortuna, Västerås | W | Slovakia | 36 | 44:34 | |||
2004-09-16 | WOC long final | Västervåla, Västerås | W | Slovakia | 21 | 1:35:04 | |||
2004-09-15 | WOC sprint qualification | Rocklunda, Västerås | W2 | Slovakia | 17 | 14:13 | |||
2004-09-13 | WOC middle qualification | Tortuna, Västerås | W2 | Slovakia | 12 | 30:30 | |||
2004-09-12 | WOC long qualification | Västervåla, Västerås | W3 | Slovakia | 12 | 53:44 | |||
2004-07-16 | EOC long final | Klinteskoven | W | Slovakia | 18 | 1:13:37 | |||
2004-07-14 | EOC sprint qualification | Roskilde City Nord | W3 | Slovakia | 7 | 15:05 | |||
2004-07-14 | EOC sprint final | Roskilde city | W | Slovakia | 34 | 14:22 | |||
2004-07-13 | EOC middle final | Grønholt Hegn | W | Slovakia | 15 | 32:47 | |||
2004-07-11 | EOC middle qualification | Bidstrup | W1 | Slovakia | 8 | 30:37 | |||
2004-07-10 | EOC long qualification | Bidstrup | W3 | Slovakia | 15 | 54:10 | |||
2003-08-08 | WOC middle qualification | Trin, Rapperswil/Jona | W1 | Slovakia | 17 | 30:43 | |||
2003-08-08 | WOC middle final | Bot, Fiena Trin | W | Slovakia | 22 | 40:40 | |||
2003-08-06 | WOC long final | Eschenberg - Rossberg | W | Slovakia | 10 | 1:36:29 | |||
2003-08-05 | WOC sprint | Rapperswil | W | Slovakia | 27 | 16:35 | |||
2003-08-04 | WOC long qualification | Zugerberg, Rapperswil/Jona | W1 | Slovakia | 3 | 53:53 | |||
2002-10-02 | World cup, event 15 sprint qualification | Brno | D1 | Slovakia | 15 | 12:32 | |||
2002-10-02 | World cup, event 15 sprint final | Brno | D | Slovakia | 22 | 18:29 | |||
2002-09-30 | EOC long final | Sümeg | W | Slovakia | 39 | 1:05:38 | |||
2002-09-29 | EOC long qualification | Sümeg | W2 | Slovakia | 22 | 53:06 | |||
2002-09-28 | EOC sprint qualification | Sümeg | W1 | Slovakia | 14 | 15:14 | |||
2002-09-28 | EOC sprint final | Sümeg | W | Slovakia | 14 | 15:07 | |||
2002-09-27 | EOC relay | Sümeg | W | Slovakia | 10 | 2:11:03 | 2 sträcka | 40:00 ( 8) | |
2002-09-25 | EOC middle qualification | Sümeg | W1 | Slovakia | 8 | 20:55 | |||
2002-09-25 | EOC middle final | Sümeg | W | Slovakia | 41 | 31:29 | |||
2002-08-23 | WUOC short final | Kamchia | W | Slovakia | 15 | 35:53 | |||
2002-08-22 | WUOC short qualification | Zdravets | W3 | Slovakia | 4 | 29:29 | |||
2002-08-21 | WUOC classic | Pobiti Kamani | W | Slovakia | 1 | 1:04:34 | |||
2002-06-09 | World cup, event 5 long | Fribourg | D | Slovakia | 42 | 1:02:24 | |||
2002-06-07 | World cup, event 3 sprint | Lausanne | D | Slovakia | 25 | 15:04 | |||
2002-06-03 | World cup, event 2 long | Chiny | DB | Slovakia | 2 | 55:24 | |||
2002-06-02 | World cup, event 1 middle | Arlon | DB | Slovakia | 13 | 31:09 | |||
2002-06-01 | World cup, event 1 middle qual. | Arlon | D2 | Slovakia | 25 | 32:25 | |||
2001-08-03 | WOC short qual | Tampere | W4 | Slovakia | 20 | 34:06 | |||
2001-08-02 | WOC relay | Pulesjärvi, Tampere | W | Slovakia | 13 | 3:18:56 | 2 sträcka | 39:05 (10) | |
2001-07-30 | WOC classic qual | Tampere | W1 | Slovakia | 34 | 56:28 | |||
2000-07-04 | EOC short | Truskavets | WB | Slovakia | 3 | 30:13 | |||
2000-07-03 | EOC classic final | Truskavets | WB | Slovakia | 10 | 1:03:09 | |||
2000-07-01 | EOC classic qualification | Truskavets | W1 | Slovakia | 26 | 56:37 | |||
1998-09-20 | World cup, event 9, short final | Tetranska Lomnice | DA | Slovakia | 30 | 33:37 | |||
1998-09-19 | World cup, event 9, short qualification | Tetranska Lomnice | D3 | Slovakia | 8 | 28:59 | |||
1998-09-17 | World cup, event 8, classic | Tetranska Lomnice | DA | Slovakia | 52 | 1:18:42 | |||
1998-09-15 | World cup, event 7, final | Krakow | DA | Slovakia | 57 | 1:28:01 | |||
1998-09-14 | World cup, event 7, qualification | Krakow | D3 | Slovakia | 15 | 45:51 | |||
1998-09-12 | World cup, event 6 relay | Krakow | D | Slovakia | 16 | 2:49:09 | 2 sträcka | 59:14 (19) | |
1998-08-15 | WUOC relay | Smistad, Trondheim | W | AUS-SWE-SVK-RUS | dsq | 3 sträcka | 51:48 ( 5) | ||
1998-08-13 | WUOC classic | Vassfjellet, Trondheim | W | Slovakia | 25 | 1:14:12 | |||
1998-08-11 | WUOC short qualification | Buvikmarka, Trondheim | W1 | Slovakia | 9 | 30:38 | |||
1998-08-11 | WUOC short final | Buvikmarka, Trondheim | W | Slovakia | 26 | 31:30 | |||
1998-07-20 | World cup, event 5 | Gavle | D | Slovakia | 47 | 5:37:56 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 1:18:41 (58) 1:13:01 (39) 58:53 (50) 54:53 (58) 1:12:28 (48) | |
1997-08-11 | WOC classic qualification | Grimstad | W2 | Slovakia | 49 | 1:20:39 | |||
1996-08-21 | World cup, event 9 classic ms | Illgraben, Leuk | D | Slovakia | 70 | 1:21:22 | |||
1996-08-19 | World cup, event 8 short | Langnau | DA | Slovakia | 46 | 36:58 | |||
1996-08-17 | World cup, event 7 relay | Langnau | D | Slovakia | 19 | 2:37:27 | 1 sträcka | 47:05 (18) | |
1996-07-30 | World cup, event 4, qualification | Mölndal | D2 | Slovakia | 23 | 39:42 | |||
1996-07-30 | World cup, event 4, final short | Mölndal | DB | Slovakia | 26 | 37:43 | |||
1996-07-20 | WUOC relay | Veszprém | W | Slovakia | 11 | 3:11:57 | 2 sträcka | 48:20 ( 7) | |
1996-07-20 | WUOC relay | Veszprém | W | Slovakia | 11 | 3:11:57 | 3 sträcka | 52:09 (13) | |
1996-07-18 | WUOC classic | Veszprém | W | Slovakia | 3 | 1:01:02 | |||
1996-07-16 | WUOC short qual. | Veszprém | W2 | Slovakia | 5 | 21:17 | |||
1996-07-16 | WUOC short | Veszprém | W | Slovakia | 5 | 26:00 | |||
1996-07-14 | JWOC relay | Arsanca | W | Slovakia | 10 | 2:12:15 | 1 sträcka | 41:34 ( 7) | |
1996-07-12 | JWOC classic | Sirineasa | W | Slovakia | 46 | 1:30:15 | |||
1996-07-10 | JWOC short | Malul Alb | W | Slovakia | 25 | 31:50 | |||
1995-08-18 | WOC short qualification | Detmold | W3 | Slovakia | 15 | 34:43 | |||
1995-08-18 | WOC short final | Hasenkanzel, Detmold | W | Slovakia | 40 | 35:01 | |||
1995-08-15 | WOC classic qualification | Detmold | W2 | Slovakia | 39 | 1:05:44 | |||
1995-07-12 | JWOC relay | Ry Sønderskov | W | AUT-SVK-SVK | 2:14:54 | 3 sträcka | 45:15 (17) | ||
1995-07-11 | JWOC classic | Velling Snabergård | W | Slovakia | 19 | 1:08:55 | S | ||
1995-07-09 | JWOC short | Grund | W | Slovakia | 71 | 35:55 | S | ||
1994-09-25 | World cup, event 7, classic | Quedlinburg | W | Slovakia | 58 | 1:27:06 | |||
1994-08-13 | World cup, event 5, mass start | Farun | W | Slovakia | 62 | 1:41:27 | |||
1994-07-16 | JWOC relay | Bernardowo, Gdynia | W | Slovakia | 15 | 2:27:58 | 1 sträcka | 42:27 ( 6) | |
1994-07-14 | JWOC classic | Sopot, Gdynia | W | Slovakia | 34 | 1:09:11 | |||
1994-07-13 | JWOC short final | Dabrze, Gdynia | W | Slovakia | 42 | 43:51 | |||
1994-07-12 | JWOC short qualification | Gdynia | W3 | Slovakia | 4 | 30:24 | |||
1993-07-11 | JWOC relay | Kastelruth, Castelrotto | W | Slovakia | 15 | 2:24:29 | 2 sträcka | ( 1) | |
1993-07-09 | JWOC classic | Nova Ponente, Castelrotto | W | Slovakia | 48 | 1:15:29 | |||
1993-07-08 | JWOC short final | Steinegg, Collepietra | W | Slovakia | 27 | 28:16 |