Mängd av tävlingar: 63
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2024-06-23 | Lietuvos OSKD čemp. ilga | Onuškis | DM | S-Sportas SK, Kaunas | dsq | S | |||
2024-06-22 | Daugiadienės TAKAS (OSKD, MTBO) | Onuškis | DM | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 1:31:43 | 1 dag 2 dag 3 dag | 43:51 ( 3) S dsq S 47:52 ( 3) S | |
2024-06-02 | European, European Junior and Youth M... | Ostróda | MIX | Lithuania 2 | 2:14:49 | 2 sträcka | 39:41 ( 8) S | ||
2024-06-01 | European, European Junior and Youth M... | Ostróda | M | Lithuania | 13 | 46:31 | S | ||
2024-05-31 | European, European Junior and Youth M... | Ostróda | M | Lithuania | 24 | 1:57:04 | S | ||
2024-05-30 | European, European Junior and Youth M... | Ostróda | M | Lithuania | 30 | 25:45 | S | ||
2024-04-27 | Lietuvos OSKD čemp. vidutinė + bendru... | Skersinė, Baniškės | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 1 dag 2 dag | 51:24 ( 2) S 52:29 ( 2) S | |||
2024-04-22 | MTBO training camp | Vilnius | M | S-Sportas SK, Kaunas | 4 dag | dsq S | |||
2024-04-13 | Prienų Šilo taurė | Paduoblio miškas, Prienų r. | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 2 | 2:07:31 | 1 dag 2 dag | 48:20 ( 2) S 1:19:11 ( 2) S | |
2023-10-07 | Vilniaus taurė | Kirzinė, Bražuolė | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 1 | 2:15:38 | 1 dag 2 dag | 1:10:50 ( 2) S 1:04:48 ( 1) S | |
2023-09-23 | MTBO World Cup round 3 relay | Folgaria | MIX | Lithuania | 1 | 2:02:15 | 2 sträcka | 39:19 ( 7) S | |
2023-09-22 | MTBO World Cup round 3, U23 World MTB... | Lavarone Gionghi | M | Lithuania | 9 | 2:26:20 | S | ||
2023-09-21 | MTBO World Cup round 3, U23 World MTB... | Lavarone Gionghi | M | Lithuania | 10 | 1:02:08 | S | ||
2023-08-26 | WOC relay | Nova Paka | M | Lithuania | 2 | 2:29:26 | 1 sträcka | 50:02 ( 5) S | |
2023-08-25 | WOC JWOC mass start | Jabkenice | M | Lithuania | 21 | 1:29:57 | S | ||
2023-08-23 | WOC JWOC middle | Mostek | M | Lithuania | 24 | 57:08 | S | ||
2023-08-22 | WOC JWOC long | Mostek | M | Lithuania | 28 | 2:16:46 | S | ||
2023-08-20 | WOC JWOC sprint | Jičin | M | Lithuania | 24 | 26:30 | S | ||
2023-07-22 | Jūros šventė, Baltic MTBO championshi... | Klaipėda | BM | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 1:08:37 | 1 dag 2 dag | 44:25 ( 3) S 24:12 ( 3) S | |
2023-05-05 | Daugiadienės VILNIUS, Lietuvos OSKD č... | Vilnius | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 1:39:42 | 1 dag 2 dag | 25:58 ( 2) S 1:13:44 ( 3) S | |
2023-04-29 | European, European Junior and Youth M... | Loulé | MIX | Lithuania 2 | 2:16:40 | 2 sträcka | 37:20 ( 3) | ||
2023-04-28 | European, European Junior and Youth M... | Loulé | M21 | Lithuania | 9 | 23:58 | S | ||
2023-04-27 | EOC mass start, Euro Junior and Youth... | Loulé | M21 | Lithuania | 25 | 1:37:41 | S | ||
2023-04-26 | European, European Junior and Youth M... | Loulé | M21 | Lithuania | 36 | 55:53 | |||
2023-04-16 | Lietuvos OSKD čemp. ilga | Ignalina | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 1 | 1:52:28 | S | ||
2023-04-15 | Lietuvos OSKD čemp. sprintas | Ignalina | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 30:58 | S | ||
2023-04-01 | Prienų Šilo taurė | Prienų r. | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 2 | 1:49:37 | 1 dag 2 dag | 50:53 ( 2) S 58:44 ( 2) S | |
2022-10-22 | Lietuvos taurė | Vainagiai, Kelmės r. | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 1 | 2:13:22 | 1 dag 2 dag | 57:50 ( 2) S 1:15:32 ( 2) S | |
2022-09-25 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Kulautuva | V | S-Sportas SK, Šiauliai | 2 | 1:59:04 | 2 sträcka | 17:15 ( 1) S | |
2022-09-25 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Kulautuva | V | S-Sportas SK, Šiauliai | 2 | 1:59:04 | 5 sträcka | 20:01 ( 1) S | |
2022-09-24 | Lietuvos OSKD čemp. vidutinė | Kačerginė | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 1:04:07 | S | ||
2022-09-18 | MTBO World Cup round 3 relay | Momino | MIX | Lithuania 2 | 14 | 2:50:13 | 2 sträcka | 56:40 (19) S | |
2022-09-17 | MTBO World Cup round 3, U23 World MTB... | Momino | M | Lithuania | 16 | 1:44:29 | |||
2022-09-16 | MTBO World Cup round 3, U23 World MTB... | Kardam | M | Lithuania | 17 | 20:07 | S | ||
2022-09-10 | Alytaus taurė, mok. komandinis čempio... | Tolkūnų miškas | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 53:22 | S | ||
2022-07-20 | WOC JWOC mass start | Falun | M | Lithuania | 32 | 1:16:57 | S | ||
2022-07-19 | WOC JWOC sprint | Falun | M | Lithuania | 33 | 27:20 | S | ||
2022-07-17 | WOC JWOC long | Falun | M | Lithuania | 27 | 2:11:27 | S | ||
2022-07-16 | WOC relay | Mora by, Säter | M | Lithuania | 4 | 2:07:24 | 1 sträcka | 42:10 ( 9) S | |
2022-07-15 | WOC JWOC middle | Mora by, Säter | M | Lithuania | 32 | 59:01 | S | ||
2022-06-04 | Alytaus čempionatas | Balninkai, Alytaus r. | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 51:37 | S | ||
2022-05-29 | Lietuvos OSKD čemp. sprintas | Melnragė | V | S-Sportas SK, Kaunas | 2 | 28:54 | S | ||
2022-05-28 | Lietuvos OSKD čemp. bendru startu | Vasaros estrada, Klaipėda | V | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 1:21:29 | S | ||
2022-05-22 | European, European Junior and Youth M... | Ignalina | MIX | Lithuania 2 | 4 | 1:59:22 | 2 sträcka | 36:34 ( 2) S | |
2022-05-21 | European, European Junior and Youth M... | Ignalina | M21 | Lithuania | 30 | 1:59:23 | S | ||
2022-05-20 | European, European Junior and Youth M... | Ignalina | M21 | Lithuania | 20 | 27:02 | S | ||
2022-05-06 | Daugiadienės VILNIUS, Lietuvos OSKD č... | Vilnius | BM | S-Sportas SK, Kaunas | 2 | 3:25:20 | 2 dag 3 dag | 1:57:37 ( 2) S 1:27:43 ( 3) S | |
2021-10-16 | Lietuvos taurė | Palanga | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 1:25:01 | 1 dag 2 dag | 32:23 ( 6) S 52:38 ( 3) S | |
2021-09-26 | Lietuvos OSKD čemp. ilga | Nemenčinė, Vilniaus r. | DV | S-Sportas SK, Kaunas | 3 | 2:13:05 | S | ||
2021-09-25 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Sakiškių miškas, Vilniaus r. | V | S-Sportas SK, Šiauliai | 4 | 2:42:20 | 1 sträcka | 25:36 ( 2) S | |
2021-09-25 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Sakiškių miškas, Vilniaus r. | V | S-Sportas SK, Šiauliai | 4 | 2:42:20 | 4 sträcka | 24:44 ( 4) S | |
2021-09-24 | Lietuvos OSKD čemp. sprintas | Fabijoniškės, Vilnius | V | S-Sportas SK, Kaunas | 6 | 27:46 | S | ||
2021-05-22 | Lietuvos OSKD čemp. vidutinė + bendru... | Živulčiškės miškas | V | S-Sportas SK, Kaunas | 1 dag 2 dag | dsq S 1:16:32 ( 9) S | |||
2020-10-11 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Kleboniškis | V | S-Sportas, Šiauliai | 3 | 2:58:39 | 1 sträcka | 26:44 ( 1) S | |
2020-10-11 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Kleboniškis | V | S-Sportas, Šiauliai | 3 | 2:58:39 | 4 sträcka | 26:47 ( 1) S | |
2019-09-14 | Lietuvos OSKD čemp. vidutinė + bendru... | Bubiai | V | Medeina OK, SM Gaja, Kaunas | 1 dag 2 dag | 1:06:01 ( 7) S 1:31:14 ( 6) S | |||
2018-09-30 | Lietuvos OSKD čemp. bendru startu | Klaipėdos miškas | V | Sportas Miške, Kaunas | 9 | 1:26:16 | S | ||
2018-09-29 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Smiltynė | V | Sportas Miške, Kaunas | 4 | 2:28:07 | 1 sträcka | 24:25 ( 2) S | |
2018-09-29 | Lietuvos OSKD čemp. estafetė | Smiltynė | V | Sportas Miške, Kaunas | 4 | 2:28:07 | 4 sträcka | 22:48 ( 4) S | |
2016-04-03 | Alytaus čempionatas | Punios šilas | DV | Medeina OK, SM Gaja, Kaunas | 2 | 1:10:45 | S | ||
2013-05-26 | Lietuvos čemp. vidutinė | Kazokiškės | V | Medeina OK, SM Gaja, Kaunas | 5 | 1:09:31 | S | ||
2013-05-25 | Lietuvos čemp. sprintas | Panemunės šilas, Kaunas | V | Medeina OK, SM Gaja, Kaunas | 6 | 33:04 | S | ||
1990-01-01 | Demo takas 2 | Kaunas | DM | S-Sportas SK, Kaunas | 1 dag 2 dag 3 dag | |