Mängd av tävlingar: 95
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2006-08-02 | WOC long final | Addit-Løndal Skov, Århus | M | Denmark | 28 | 2:01:01 | |||
2006-07-30 | WOC long qualification | Linå Vesterskov, Århus | M2 | Denmark | 4 | 1:02:58 | |||
2006-05-13 | EOC relay | Otepää | M | Denmark 2 | 2:31:23 | 3 sträcka | 48:39 (17) | ||
2006-05-12 | EOC long final | Otepää | M | Denmark | 20 | 1:45:50 | |||
2006-05-11 | EOC long qualification | Kääriku | M3 | Denmark | 6 | 1:04:39 | |||
2006-05-09 | EOC middle final | Haanja | MB | Denmark | 1 | 33:36 | |||
2006-05-08 | EOC middle qualification | Haanja | M2 | Denmark | 19 | 32:32 | |||
2006-05-07 | EOC sprint qualification | Otepää | M1 | Denmark | 18 | 15:25 | |||
2005-08-14 | WOC relay | Tsukude, Aichi | M | Denmark | 8 | 2:24:08 | 2 sträcka | 48:36 ( 8) | |
2005-08-11 | WOC middle final | Mikawa Kogen, Aichi | MB | Denmark | 6 | 37:47 | |||
2005-08-08 | WOC long qualification | Suganuma, Aichi | M2 | Denmark | 17 | 1:10:53 | |||
2004-09-19 | WOC relay | Tortuna, Västerås | M | Denmark | 12 | 2:18:33 | 3 sträcka | 44:50 ( 7) | |
2004-09-17 | WOC middle final | Tortuna, Västerås | M | Denmark | 26 | 38:19 | |||
2004-09-16 | WOC long final | Västervåla, Västerås | M | Denmark | 29 | 2:05:42 | |||
2004-09-13 | WOC middle qualification | Tortuna, Västerås | M1 | Denmark | 12 | 31:08 | |||
2004-09-12 | WOC long qualification | Västervåla, Västerås | M1 | Denmark | 9 | 1:04:52 | |||
2004-07-17 | EOC relay | Skjoldnæsholm | M | Denmark 1 | 2 | 2:06:42 | 3 sträcka | 43:54 ( 3) | |
2004-07-16 | EOC long final | Klinteskoven | M | Denmark | 12 | 1:27:43 | |||
2004-07-14 | EOC sprint qualification | Roskilde City Nord | M3 | Denmark | 13 | 14:50 | |||
2004-07-14 | EOC sprint final | Roskilde city | M | Denmark | dsq | ||||
2004-07-13 | EOC middle final | Grønholt Hegn | M | Denmark | 4 | 32:13 | |||
2004-07-11 | EOC middle qualification | Bidstrup | M3 | Denmark | 1 | 26:03 | |||
2004-07-10 | EOC long qualification | Bidstrup | M1 | Denmark | 7 | 1:04:45 | |||
2003-08-09 | WOC relay | Pfannenstiel, Rapperswil | M | Denmark | 13 | 2:06:11 | 3 sträcka | 41:43 ( 4) | |
2003-08-06 | WOC long final | Eschenberg - Rossberg | M | Denmark | 4 | 1:51:42 | |||
2003-08-04 | WOC long qualification | Zugerberg, Rapperswil/Jona | M1 | Denmark | 2 | 1:08:05 | |||
2002-10-02 | World cup, event 15 sprint qualification | Brno | H2 | Denmark | 26 | 15:49 | |||
2002-09-29 | EOC long qualification | Sümeg | M1 | Denmark | dsq | ||||
2002-09-28 | EOC sprint qualification | Sümeg | M2 | Denmark | 3 | 11:22 | |||
2002-09-28 | EOC sprint final | Sümeg | M | Denmark | 11 | 14:01 | |||
2002-09-27 | EOC relay | Sümeg | M | Denmark | 3 | 2:18:39 | 3 sträcka | 45:27 ( 3) | |
2002-09-25 | EOC middle qualification | Sümeg | M1 | Denmark | 7 | 18:57 | |||
2002-09-25 | EOC middle final | Sümeg | M | Denmark | 14 | 27:22 | |||
2002-06-09 | World cup, event 5 long | Fribourg | H | Denmark | 17 | 1:24:24 | |||
2002-06-08 | World cup, event 4 relay | Fribourg | H | Denmark | 5 | 2:15:13 | 3 sträcka | 43:15 (19) | |
2002-06-07 | World cup, event 3 sprint | Lausanne | H | Denmark | 2 | 13:08 | |||
2002-06-03 | World cup, event 2 long | Chiny | HA | Denmark | 7 | 1:27:09 | |||
2002-06-02 | World cup, event 1 middle | Arlon | HB | Denmark | 14 | 29:46 | |||
2002-06-01 | World cup, event 1 middle qual. | Arlon | H3 | Denmark | 18 | 23:18 | |||
2001-08-19 | World games relay | Akita | X | Denmark | 14 | 1:57:02 | 3 sträcka | 22:56 ( 1) | |
2001-08-18 | World games middle | Akita | M | Denmark | 6 | 33:36 | |||
2001-08-04 | WOC short final | Vattula, Tampere | M | Denmark | 7 | 25:07 | |||
2001-08-03 | WOC short qual | Tampere | M2 | Denmark | 1 | 23:42 | |||
2001-08-02 | WOC relay | Pulesjärvi, Tampere | M | Denmark | dsq | 2 sträcka | 55:00 (13) | ||
2001-07-31 | WOC classic final | Teisko, Tampere | M | Denmark | 40 | 1:49:28 | |||
2001-07-30 | WOC classic qual | Tampere | M1 | Denmark | 11 | 57:28 | |||
2001-07-27 | WOC sprint | Kauppi, Tampere | M | Denmark | 12 | 11:33 | |||
2001-06-10 | NOC relay | Mikkeli, FIN | H21 | Denmark | 10 | 3:04:06 | 1 sträcka | 1:07:30 (18) | |
2001-06-08 | NOC long and short | Mikkeli | H21 | Denmark | 1 dag 2 dag | 1:34:39 (18) 29:15 (30) | |||
2000-07-04 | EOC short | Truskavets | M | Denmark | 16 | 30:28 | |||
2000-07-03 | EOC classic final | Truskavets | MB | Denmark | 2 | 1:13:13 | |||
2000-07-01 | EOC classic qualification | Truskavets | M1 | Denmark | 29 | 1:06:41 | |||
2000-06-30 | EOC relay | Truskavets | M | Denmark | 7 | 2:43:27 | 3 sträcka | 47:52 (12) | |
1999-08-08 | WOC relay | Loch Vaa & Kinchurdy, Inverness | M | Denmark | 7 | 3:37:58 | 3 sträcka | 42:29 ( 1) | |
1999-08-06 | WOC short qual. | Inverness, SCO | M1 | Denmark | 16 | 37:47 | |||
1999-08-04 | WOC classic | Glen Affric, Inverness, SCO | M | Denmark | 11 | 1:45:04 | |||
1999-08-02 | WOC classic qual. | Inverness, SCO | M1 | Denmark | 5 | 1:04:51 | |||
1998-09-12 | World cup, event 6 relay | Krakow | H | Denmark | 1 | 2:35:11 | 3 sträcka | 53:04 ( 1) | |
1998-05-31 | World cup, event 4, short final | Lake District | HB | Denmark | 9 | 29:56 | |||
1998-05-30 | World cup, event 4, short qual | Lake District | H3 | Denmark | 28 | 33:02 | |||
1998-05-28 | World cup, event 3 classic | Lake District | HA | Denmark | 14 | 1:26:36 | |||
1998-05-25 | World cup, event 2 relay | Killarney | H | Denmark 1 | 1 | 1:43:16 | 3 sträcka | 35:16 ( 1) | |
1998-05-23 | World cup, event 1, final | Killarney | HA | Denmark | 27 | 1:28:03 | |||
1998-05-22 | World cup, event 1, qualification | Killarney | H2 | Denmark | 1 | 48:58 | |||
1997-08-16 | WOC relay | Omholt, Grimstad | M | Denmark | 1 | 4:18:58 | 2 sträcka | 1:12:13 ( 3) | |
1997-08-14 | WOC short qualification | Grimstad | M4 | Denmark | 9 | 28:53 | |||
1997-08-14 | WOC short final | Omholt, Grimstad | M | Denmark | 34 | 32:34 | |||
1997-08-12 | WOC classic final | Fjære, Grimstad | M | Denmark | 4 | 1:43:51 | |||
1997-08-11 | WOC classic qualification | Grimstad | M1 | Denmark | 2 | 1:00:14 | |||
1996-08-24 | World cup, event 10 classic | Villard de Lans | HA | Denmark | 23 | 1:43:41 | |||
1996-08-21 | World cup, event 9 classic ms | Illgraben, Leuk | H | Denmark | 39 | 1:28:41 | |||
1996-08-19 | World cup, event 8 short | Langnau | HA | Denmark | 4 | 27:12 | |||
1996-08-17 | World cup, event 7 relay | Langnau | H | Denmark 1 | 6 | 3:06:18 | 3 sträcka | 1:02:07 (10) | |
1996-08-03 | World cup, event 5 classic | Vestmarka | H | Denmark | 27 | 1:35:29 | |||
1996-07-30 | World cup, event 4, qualification | Mölndal | H3 | Denmark | 11 | 30:53 | |||
1996-07-30 | World cup, event 4, final short | Mölndal | HA | Denmark | 31 | 30:46 | |||
1996-05-12 | World cup, event 3 relay | Cesis | H | Denmark | 9 | 2:49:55 | 1 sträcka | 52:50 ( 1) | |
1996-05-11 | World cup, event 2 classic | Cesis | HA | Denmark | 39 | 1:28:59 | |||
1996-05-08 | World cup, event 1, final classic | Juodkrantė, Neringa | HA | Denmark | 14 | 1:17:20 | S | ||
1996-05-07 | World cup, event 1, qualification | Smiltynė, Neringa | H2 | Denmark | 1 | 42:11 | S | ||
1995-08-20 | WOC relay | Köterberg, Detmold | M | Denmark | 7 | 3:43:48 | 4 sträcka | 1:00:31 ( 6) | |
1995-08-18 | WOC short qualification | Detmold | M2 | Denmark | 10 | 33:52 | |||
1995-08-18 | WOC short final | Hasenkanzel, Detmold | M | Denmark | 46 | 36:38 | |||
1995-08-16 | WOC classic final | Mordkuhle, Detmold | M | Denmark | 3 | 1:33:38 | |||
1995-08-15 | WOC classic qualification | Detmold | M1 | Denmark | 1 | 1:02:00 | |||
1995-06-02 | NOC classic | Skellefteå | H | Denmark | 6 | 1:31:18 | |||
1994-09-25 | World cup, event 7, classic | Quedlinburg | M | Denmark | 3 | 1:23:41 | |||
1994-08-13 | World cup, event 5, mass start | Farun | M | Denmark | 3 | 1:31:00 | |||
1993-06-06 | NOC relay | Sibbo | M | Denmark | 5 | 3:42:50 | 1 sträcka | 57:07 ( 7) | |
1993-06-03 | NOC | Sibbo | M | Denmark | 1 dag 2 dag | 1:42:28 (27) 29:20 (27) | |||
1992-08-16 | World cup event 4 | Pecs, Orfu | M | Denmark | 57 | 1:46:52 | |||
1992-06-07 | NOC relay | Rena | M | Denmark | 7 | 3:42:48 | 1 sträcka | 53:05 ( 2) | |
1992-06-04 | NOC classic + short | Rena | M | Denmark | 1 dag 2 dag | dsq 27:06 (42) | |||
1990-07-14 | JWOC relay | Nattberg, Älvsbyn | M | Denmark | 9 | 2:26:44 | 3 sträcka | 43:37 ( 7) | |
1990-07-13 | JWOC classic | Nattberg, Älvsbyn | M | Denmark | 22 | 1:11:54 |