Mängd av tävlingar: 47
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2021-05-30 | Baltic championship relay | Kryžbarkas | M | Belarus 2 | 7 | 2:15:15 | 3 sträcka | 48:41 ( 9) S | |
2021-05-29 | Baltic masters and open championship | Šiauliai | M40 | Nemiga-Nord, Minsk | 1:26:45 | 1 dag | 1:26:45 ( 7) S | ||
2018-06-21 | Daugiadienės TAKAS | Ignalina | H40 | Nemiga - Nord, Minsk | 1 | 2:57:29 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 25:48 ( 3) S 43:24 ( 1) S 58:49 ( 1) S 49:28 ( 1) S | |
2018-05-26 | Baltic masters and open championship | Tartaks | M40 | Nemiga-Nord | 4 | 1:45:29 | 1 dag 2 dag | 1:06:08 ( 2) 39:21 ( 6) | |
2017-10-14 | Lietuvos taurė | Vidzgiris, Radžiūnai. Alytus | M40 | Nemiga Nord, Minsk | 1 | 1:37:46 | 1 dag 2 dag | 59:34 ( 2) S 38:12 ( 1) S | |
2017-05-20 | Baltic masters and open championship | Stripeikiai, Ignalinos r. | M35 | Belarus, Minsk | 2 | 1:56:36 | 1 dag 2 dag | 1:20:37 ( 3) S 35:59 ( 3) S | |
2016-06-23 | Daugiadienės TAKAS | Anykščiai | H35 | Nemiga-Nord, Minsk | 2 | 2:32:44 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 40:51 ( 2) S 46:04 ( 1) S 15:54 ( 6) S 49:55 ( 7) S | |
2015-06-18 | Daugiadienės TAKAS | Varėna | H35 | Nemiga Nord, Minsk | 1:24:38 | 1 dag 2 dag 3 dag | 41:16 ( 3) S 43:22 (10) S dsq S | ||
2014-05-17 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Daniliškės, Aukštadvario HE | M | Nemiga Nord | 30 | 41:40 | 1 dag 2 dag | 41:40 (19) S dsq S | |
2013-10-19 | Lietuvos taurė | Nida, Kuršių nerija | M35 | Nemiga Nord, Minsk | 1 | 1:46:09 | 1 dag 2 dag | 1:13:06 ( 2) S 33:03 ( 1) S | |
2013-06-20 | Daugiadienės TAKAS | Druskininkai | H | Nemiga Nord, Minsk | 14 | 3:07:57 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 53:00 (19) S 1:07:44 (10) S 15:08 ( 8) S 52:05 (11) S | |
2008-06-01 | EOC relay | Piejūras camping, Ventspils | M | Belarus 1 | dsq | 3 sträcka | 55:24 (33) | ||
2008-05-31 | EOC middle final | Ventspils | MB | Belarus | 23 | 38:11 | |||
2008-05-30 | EOC middle qualification | Ventspils | M3 | Belarus | 34 | 39:03 | |||
2008-05-26 | EOC sprint qualification | Ventspils | M2 | Belarus | 28 | 13:22 | |||
2008-05-26 | EOC sprint final | Ventspils | MB | Belarus | 17 | 15:10 | |||
2007-07-03 | Daugiadienės TAKAS | Elektrėnai | H | Nemiga Nord | 1:35:30 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 50:43 ( 9) S 44:47 ( 7) S dsq S dsq S | ||
2006-08-05 | WOC relay | Himmelbjerget, Århus | M | Belarus | 27 | 2:55:52 | 1 sträcka | 54:32 (31) | |
2006-08-01 | WOC sprint qualification | Mindeparken, Århus | M3 | Belarus | 17 | 16:56 | |||
2006-07-30 | WOC long qualification | Linå Vesterskov, Århus | M1 | Belarus | 20 | 1:14:36 | |||
2006-07-29 | WOC middle qualification | Hjortsballe Krat, Århus | M2 | Belarus | dsq | ||||
2006-07-04 | Daugiadienės TAKAS | Druskininkai | H | Nemiga Nord, Minsk | 3:53:11 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 43:53 ( 9) S 1:26:39 (15) S 42:28 (11) S 1:00:11 (20) S dsq S | ||
2006-05-19 | Daugiadienės VILNIUS | Vilnius | H | www.obelarus.net | 10 | 3:03:54 | 1 dag 2 dag 3 dag | 23:32 ( 6) S 1:42:37 (15) S 57:45 (14) S | |
2005-10-15 | Lietuvos taurė | Druskininkai | H | Minsk | 35:51 | 1 dag 2 dag | dsq S 35:51 ( 8) S | ||
2005-07-06 | Daugiadienės TAKAS | Klaipėda | H | Nemiga Nord, Minsk | 9 | 3:43:36 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 53:58 ( 5) S 43:44 (19) S 19:03 (32) S 52:19 (11) S 54:32 (13) S | |
2004-09-04 | CISM relay | Harskamp | M | Belarus | 21 | 2:22:52 | 2 sträcka | 45:39 (21) | |
2004-09-01 | CISM middle + long | Harskamp | M | Belarus | 1 dag 2 dag | 30:56 (95) 1:31:43 (83) | |||
2004-07-16 | EOC long final | Klinteskoven | MB | Belarus | dsq | ||||
2004-07-14 | EOC sprint qualification | Roskilde City Nord | M2 | Belarus | 29 | 16:08 | |||
2004-07-14 | EOC sprint final | Roskilde city | MB | Belarus | 2 | 13:53 | |||
2004-07-13 | EOC middle final | Grønholt Hegn | MB | Belarus | 29 | 39:53 | |||
2004-07-11 | EOC middle qualification | Bidstrup | M1 | Belarus | 43 | 41:20 | |||
2004-07-10 | EOC long qualification | Bidstrup | M3 | Belarus | 29 | 1:18:21 | |||
2003-08-09 | WOC relay | Pfannenstiel, Rapperswil | M | Belarus | 23 | 2:17:54 | 3 sträcka | 52:22 (25) | |
2003-08-08 | WOC middle qualification | Trin, Rapperswil/Jona | M2 | Belarus | 30 | 29:01 | |||
2003-08-05 | WOC sprint | Rapperswil | M | Belarus | 35 | 15:08 | |||
2002-09-25 | EOC middle qualification | Sümeg | M3 | Belarus | dsq | ||||
2001-08-03 | WOC short qual | Tampere | M4 | Belarus | 34 | 40:19 | |||
2001-07-30 | WOC classic qual | Tampere | M1 | Belarus | 43 | 1:13:32 | |||
2000-07-04 | EOC short | Truskavets | MB | Belarus | 31 | 34:45 | |||
2000-07-03 | EOC classic final | Truskavets | MB | Belarus | 29 | 1:31:20 | |||
2000-07-01 | EOC classic qualification | Truskavets | M1 | Belarus | 36 | 1:18:14 | |||
2000-06-30 | EOC relay | Truskavets | M | Belarus 2 | 22 | 3:22:18 | 2 sträcka | 1:28:12 (36) | |
1997-07-06 | Baltic sea games | Sapieginė | H | Belarus | 8 | 4:39:22 | 4 sträcka | 1:01:06 ( 8) | |
1997-07-03 | Baltic sea games classic + short | Šilėnai, Papiškės, Vilnius | H | Belarus | 1 dag 2 dag | 1:46:55 (27) S 40:34 (32) S | |||
1994-07-06 | Daugiadienės TAKAS | Ignalina | H18 | Nemiga Nord, Minsk | 3:58:27 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 1:28:07 (23) 54:28 (15) 50:54 ( 8) 44:58 (13) dsq | ||
1993-06-30 | Daugiadienės TAKAS | Tolkūnai, Alytus | H18 | Nemiga Nord, Minsk | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | 1:14:56 (29) 52:56 (12) dsq 1:01:34 (24) |