Mängd av tävlingar: 63
Datum | Tävling | Distrikt | Sport | Klass | Klubb, Stad | Plats | Resultat | Dag Sträcka | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2024-05-18 | Baltic masters and open championship | Ignalinos r. | M35 | Saldus OK, Saldus | 3 | 2:15:30 | 1 dag 2 dag | 1:33:01 ( 3) S 42:29 ( 3) S | |
2024-04-20 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Aukštadvaris, Rangava | M | Saldus OK, Saldus | 8 | 2:24:37 | 1 dag 2 dag | 40:11 ( 9) S 1:44:26 ( 8) S | |
2023-04-22 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Aukštadvaris | M | Saldus OK, Saldus | 5 | 2:26:36 | 1 dag 2 dag | 39:12 ( 5) S 1:47:24 ( 6) S | |
2022-05-14 | Baltic masters and open championship | Griščati, Rēzekne | M35 | Saldus OK | 2 | 1:45:00 | 1 dag 2 dag | 1:06:58 ( 2) 38:02 ( 2) | |
2022-04-23 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Drabužninkų k., Trakų r. | M | Saldus OK, Saldus | 3 | 2:17:50 | 1 dag 2 dag | 42:35 ( 3) S 1:35:15 ( 3) S | |
2021-05-29 | Baltic masters and open championship | Šiauliai | M35 | OK Saldus, Saldus | 4 | 2:11:07 | 1 dag 2 dag | 1:25:16 ( 4) S 45:51 ( 4) S | |
2020-07-11 | Žemaitijos taurė | Germanto vila | V-5 | Saldus OK, Saldus | 4 | 1:43:39 | 1 dag 2 dag | 50:27 ( 5) S 53:12 ( 4) S | |
2020-06-19 | Nida - 3 dienos | Nida | V | Saldus OK, Saldus | 16 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag | dnf 39:42 ( 8) S 33:00 (18) S 1:07:12 (13) S | ||
2019-04-13 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Vilūniškės, Vievio sen. | M | Saldus OK | 12 | 2:19:13 | 1 dag 2 dag | 36:12 (22) S 1:43:01 (12) S | |
2018-04-21 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Bona Natura, Trakų r. | M | Saldus OK | 15 | 2:24:05 | 1 dag 2 dag | 43:20 (18) S 1:40:45 (15) S | |
2017-08-12 | Daugiadienės Telšē | Telšiai | V | Saldus OK, Saldus | 1:57:44 | 2 dag 3 dag | 56:44 ( 2) S 1:01:00 ( 4) S | ||
2017-07-29 | Jūros šventė | Klaipėda | M | Saldus OK, Saldus | 56:15 | 1 dag | 56:15 ( 4) S | ||
2017-04-29 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Žaizdriai, Jovariškės, Trakų r. | M | Saldus OK, Saldus | 7 | 2:04:31 | 1 dag 2 dag | 37:14 ( 8) S 1:27:17 ( 6) S | |
2016-04-16 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Kudrionių poilsio kompleksas | M | Saldus OK | 26 | 2:47:18 | 1 dag 2 dag | 47:38 (23) S 1:59:40 (27) S | |
2015-08-14 | Daugiadienės Telšē | Telšiai | M | Saldus OK, Saldus | 2 | 2:59:28 | 1 dag 2 dag 3 dag | 25:43 ( 3) S 1:22:10 ( 2) S 1:11:35 ( 7) S | |
2014-05-17 | Pavasario taurė Spring cup WRE | Daniliškės, Aukštadvario HE | M | Saldus OK, Saldus | 12 | 39:04 | 1 dag | 39:04 ( 7) S | |
2014-03-30 | Kopos taurė | Giruliai | V | Saldus OK, Saldus | 7 | 37:13 | S | ||
2014-03-29 | Sezono atidarymas | Smiltynė | V | Saldus OK, Saldus | 4 | 48:41 | S | ||
2013-03-24 | OK Kopa taurė | Kairiai | V | Saldus OK, Saldus | 6 | 38:48 | S | ||
2013-03-23 | Sezono atidarymas | Melnragė | V | Saldus OK, Saldus | 4 | 42:20 | S | ||
2012-05-27 | Baltic championship relay | Ratnieki, Sigulda | M | Latvia 3 | 7 | 2:17:53 | 1 sträcka | 46:34 ( 8) | |
2012-05-26 | Baltic championship | Ratnieki, Sigulda | M | Latvia | dsq | ||||
2012-04-01 | Kauno estafetė | Lietuvos liaudies buities muz. | V | Saldus OK | dsq | 1 sträcka | 34:05 ( 3) S | ||
2012-03-25 | OK Kopa taurė | Nemirseta | V | Saldus | 1 | 43:28 | S | ||
2012-03-24 | Sezono atidarymas | Juodkrantė | V | Saldus | 1 | 48:15 | S | ||
2011-05-15 | SELL relay | Kaunas, Jadagoniai | H | Latvia University of Agriculture, Jelgava | 3 | 1:38:27 | 3 sträcka | 32:22 ( 3) S | |
2011-05-13 | SELL games | Kaunas | H | Latvia University of Agriculture, Jelgava | 1 dag 2 dag | 13:57 ( 6) S 43:06 (11) S | |||
2009-05-31 | Baltic championship relay | Kuldīga | M | Latvia 2 | 10 | 2:43:51 | 3 sträcka | 1:05:02 (11) | |
2009-05-30 | Baltic championship | Kuldīga | M | Latvia | 27 | 1:48:29 | |||
2008-10-08 | CISM middle + long | Aukštadvaris | M | Latvia | 1 dag 2 dag | 35:05 (57) S 1:33:53 (62) S | |||
2008-08-02 | WUOC relay | Prangli | MX | EST-LAT-LAT-EST | 3 | 2:22:55 | 3 sträcka | 41:09 ( 3) | |
2008-07-30 | WUOC sprint, long, middle | Tartu, Veskimõisa, Prangli | M | Latvia | 1 dag 2 dag | 14:11 (14) 1:52:15 (44) | |||
2008-05-11 | Baltic championship | Paneriai, Vilnius | M | Latvia | dsq | S | |||
2008-05-10 | Baltic championship relay | Sapieginė, Vilnius | M | Latvia | 2:19:28 | 3 sträcka | 45:28 (10) S | ||
2007-10-13 | Lietuvos taurė | Zarasai | H | Saldus OK | 41:38 | 1 dag 2 dag | dsq S 41:38 (29) S | ||
2007-07-03 | Baltic military sports games | Giruliai | V1 | Latvija | 4 | 39:46 | S | ||
2007-05-27 | Baltic championship relay | Pariisi, Lääne Virumaa | M20 | LAT 4 ind. | 9 | 2:22:19 | 3 sträcka | 45:27 ( 9) | |
2007-05-26 | Baltic championship | Pariisi, Lääne Virumaa | M | Latvia | 26 | 2:14:00 | |||
2007-05-18 | SELL games sprint + middle | Kaunas + Arlaviškės | H | University of Agriculture | 1 dag 2 dag | 15:21 ( 8) S 47:44 (14) S | |||
2006-06-04 | Baltic championship relay | Saldus | M | Latvia 2 | 8 | 2:45:09 | 1 sträcka | 54:59 (11) | |
2006-06-03 | Baltic championship | Saldus | M | Latvia | 1 dag | 1:43:17 ( 9) | |||
2005-10-15 | Lietuvos taurė | Druskininkai | H | Saldus OK | 18 | 2:09:35 | 1 dag 2 dag | 1:30:41 (18) S 38:54 (19) S | |
2005-07-16 | JWOC relay | San Bernardino, Ticino | M | Latvia | 6 | 2:41:09 | 1 sträcka | 56:22 (23) | |
2005-07-14 | JWOC long | Arcegno, Ticino | M | Latvia | 41 | 1:37:20 | |||
2005-07-13 | JWOC middle final | Taverne, Ticino | MB | Latvia | 53 | 38:49 | |||
2005-07-12 | JWOC middle qualification | Tesserete, Ticino | M3 | Latvia | 29 | 29:02 | |||
2005-05-22 | Baltic championship relay | Bubiai, Šiaulių r. | M | Latvia 4 | 8 | 2:43:58 | 3 sträcka | 59:10 (12) S | |
2005-05-21 | Baltic championship | Jautmalkė, Šiaulių r. | M20 | Latvia | 1 dag | 1:29:04 ( 7) S | |||
2004-10-03 | Baltic junior cup | Viečiūnai, Druskininkai | H20 | Latvia | 16 | 1:12:52 | S | ||
2004-10-02 | Baltic junior cup relay | Ratnyčia | X | Latvia 2 | 17 | 2:52:15 | 6 sträcka | 45:58 (18) | |
2004-05-23 | Baltic championship relay | Haanja Plaani | M | Latvia 5 | dsq | 2 sträcka | 1:09:23 (15) | ||
2004-05-22 | Baltic championship | Haanja Plaani | M20 | Latvia | 1 dag | 1:12:28 (11) | |||
2003-05-25 | Baltic championship relay | Ventspils | H18 | Saldus OK | dsq | 3 sträcka | dsq | ||
2003-05-24 | Baltic championship | Ventspils | H18 | Saldus OK, Saldus | 3 | 1:05:05 | |||
2001-10-07 | Baltic junior cup relay | Långasjönäs, Asarum, Karlshamn | X | Latvia 2 | 14 | 3:10:03 | 4 sträcka | 36:47 ( 8) | |
2001-10-06 | Baltic junior cup | Långasjönäs, Asarum, Karlshamn | H16 | Latvia | 10 | 45:57 | |||
2001-09-23 | EST LAT LTU youth match, OK Perkūno t... | Vilnius | H16 | Latvia | 3 | 1:15:07 | 2 sträcka | 24:26 ( 3) | |
2001-09-22 | EST LAT LTU youth match, Vilniaus taurė | Vilnius | H16 | Latvia | 6 | 44:02 | S | ||
2001-06-24 | EYOC relay | Pardubice | M16 | Latvia | 7 | 2:37:05 | 2 sträcka | 48:51 ( 3) | |
2001-06-23 | EYOC classic | Pardubice | M16 | Latvia | 30 | 1:02:22 | |||
2001-05-27 | Baltic championship relay | Pikajärve | M16 | Latvia | 1 | 2:17:48 | 2 sträcka | 44:07 ( 2) | |
2001-05-26 | Baltic championship | Pikajärve | M16 | Latvia | 7 | 1:07:45 | |||
1996-07-03 | Daugiadienės TAKAS | Plateliai | H12 | Saldus | 12 | 1:54:36 | 1 dag 2 dag 3 dag 4 dag 5 dag | 23:29 (27) 20:54 ( 4) 20:23 ( 7) 29:43 (46) 20:07 (16) |